Jakie wady i zalety mają domy modułowe
Budowa swojego wymarzonego domu to niemałe wyzwanie finansowe i organizacyjne. Do podjęcia też będzie dużo ważnych decyzji, na przykład związanych z wybraniem technologii wytworzenia. Jeszcze całkiem niedawno tanie domy jednorodzinne przede wszystkim były wykonywane w tradycyjny sposób, czyli przy wykorzystaniu pustaków czy cegieł. Obecnie coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć najtańsze domy modułowe, jakie posiadają sporo ciekawych zalet.
Technologia ta oparta jest na tym, że wszystkie elementy konstrukcyjne obiektu są wytwarzane w fabryce, po zaprojektowaniu ich wcześniej. To wpływa znacząco na ilość niezbędnych do zrealizowania prac na samej budowie. O ile w przypadku tradycyjnego stawiania te potrwać mogą nawet kilkanaście miesięcy, to wykonanie konstrukcji budynku z gotowych modułów na placu budowy zajmie co najwyżej tydzień. Do tego dochodzi jeszcze urządzenie wnętrza, i po maksymalnie kilku miesiącach zaczyna się mieszkać.
Poza tym jeżeli okaże się to konieczne, to bardzo łatwo będzie można taki budynek potem rozbudować, dokładając po prostu kolejne moduły. Niezwykle dużą zaletą domów modułowych jest znacznie większy poziom energooszczędności niż przy tradycyjnych rozwiązaniach. Jest to rezultatem zastosowanych materiałów i technologii, co przekłada się na dobrą izolację sufitów i ścian, lecz również ich odporność na wilgoć i ogień. Sporo przydatnych informacji na ten temat można będzie znaleźć w sieci, interesujące się tym osoby mogą zaglądnąć na strony producentów, na przykład takich jak zmontujdom.
+Tekst Sponsorowany+